lista Aktualności lista Aktualności

Pachnąca Wiosna 2018

Topniejący śnieg odsłania wiele „skarbów", które ukryte były pod białym puchem. Nie zawsze są to pachnące i kolorowe kwiaty. Czasami trafiamy na pozostałości po spacerach z naszymi czteronożnymi pupilami.

Psy i koty nie potrafią niestety korzystać z miejskich szaletów i niezbyt przejmują się co i gdzie zostawią.

Dlatego też Straż Miejska w Bydgoszczy wraz z Urzędem Miasta, Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy OTOZ ANIMALS, Radą Osiedla Bocianowo Śródmieście i przy współpracy Nadleśnictwa Żołędowo zorganizowali w centrum miasta happening pod nazwą „Pachnąca Wiosna".

Ideą tego spotkania było uzmysłowienie mieszkańcom miasta jak ważne jest sprzątanie po swoich pupilach.

 
 

Odwiedziło nas wiele dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli, które przygotowały liczne transparenty popierające akcje.  Były wystąpienia, konkursy, liczne zabawy, no i oczywiście nagrody dla maluchów.

Psy i koty wyprowadzane na spacery nie potrafią po sobie posprzątać. Musimy  im w tym pomóc. Tylko w taki sposób wiosną przywitają nas kolorowe kwiaty, a nie brzydko pachnące „niespodzianki".  

Co na „miejskiej" imprezie robiło Nadleśnictwo Żołędowo? Mimo, iż w lesie sprzątanie po naszych psach i kotach nie jest obowiązkowe to mimo wszystko powinniśmy przestrzegać pewnych zasad podczas leśnych spacerów. Pamiętajmy, że w lesie jesteśmy tylko gośćmi, a nasze pupile stanowią często śmiertelne zagrożenie dla dzikich zwierząt.